Martyna Wołkowicz

województwo: podkarpackie,
Martynka to 11-letnia dziewczynka pełna energii i pasji do życia, choć urodziła się z zespołem wad wrodzonych.

Proteza ręki dla Martynki

Ze względu na powikłania w ciąży u Martynki doszło do amputacji wewnątrzmacicznej. Po urodzeniu w jej malutkim ciele brakowało dłoni i stopy, nie miała odruchu ssania i była bardzo drobniutka. Jej noga jest już zaopatrzona ortopedycznie, ale jeśli chodzi o rękę sprawa jest bardziej skomplikowana. Dzieci marzą o wycieczkach, zabawkach, a moja córeczka chciałaby mieć protezę ręki opartą na nowoczesnej technologii. TOLKA PRO to bioniczna proteza o wykończeniu kosmetycznym. Posiada dwa ruchome stawy sterowane sygnałami mięśniowymi oraz komendami głosowymi, umieszczone w palcach wskazującym i środkowym. Reszta stawów w tych oraz pozostałych palcach może być ustawiona mechanicznie.

Niestety koszt tego urządzenia jest dla nas nieosiągalny. 45 tysięcy złotych to kwota, dzięki której nasze dziecko będzie mogło wreszcie pogłaskać konika, jeździć na normalnym rowerze, wykonywać czynności tak jak wszyscy, którzy posiadają ręce i dłonie.

Prosimy o wsparcie, by Martynka mogła cieszyć się większą niezależnością i możliwościami. Będziemy wdzięczni za pomoc w spełnieniu jej marzenia.

Tak bardzo chciałam urodzić Martynkę, a ona tak bardzo chciała żyć. W ciąży wszystko wydało się być w porządku. Ale po urodzeniu moją córeczkę przetransportowano na intensywną terapię. Doszło do amputacji wewnątrzmacicznej. W jej malutkim ciele brakowało dłoni i stopy, nie miała odruchu ssania i była bardzo drobniutka. Okazało się, że w pierwszym trymestrze ciąży zachorowałam na cytomegalię i doszło do pękniecie worka owodniowego. Szansa, że się urodzi wynosiła 1 na 150 tysięcy... I ten 1 to szczęśliwie my.

IMG-20231228-WA0002.jpg

Martynka urodziła się z zespołem wad wrodzonych - niedorozwojem kończyny górnej prawej i kończyny dolnej prawej, porażeniem nerwu twarzowego po stronie prawej, rotacją jelit, anomalii w budowie drzewa oskrzelowego oraz jamistości rdzenia kręgowego na odcinku szyjnym i w przedłużeniu rdzenia kręgowego.

W prawej rączce Martynka ma skróconą kość przedramienia. Brakuje nadgarstka i dłoni. W prawej nóżce kość piszczelowa jest krótsza niż w lewej. Brakuje jej kości strzałkowej stępu i stopy, przez co wymaga stałej opieki medycznej, rehabilitacji oraz zaopatrzenia ortopedycznego.

IMG-20220507-WA0004.jpg

Martyna to wspaniała, pełna życia 11-letnia dziewczynka, która zasługuje na szanse na normalne życie, jak jej rówieśnicy. Funkcjonalna, mioelektryczna proteza bioniczna ręki otworzy przed nią nowe możliwości w codziennych czynnościach, nauce i zabawie. Dzięki niej Martyna będzie mogła cieszyć się większą niezależnością.

IMG-20230521-WA0008.jpg

Dzięki państwa wsparciu możemy uczynić życie Martynki łatwiejszym i pełniejszym. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za każdy gest wsparcia. Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy dać Martynce szansę na lepsze jutro. Dziękujemy za każdy przekazany grosz i dobre słowo.

Razem możemy zdziałać cuda!

tysia_fundacja.jpg
IMG-20220627-WA0005.jpg
IMG-20230719-WA0013.jpg
IMG-20230720-WA0017.jpg